A mézes masszázs dicsérete
A mézes masszázs eléggé antik találmány. Már röviden felvezettem a Mézes Arcmasszázs bemutatásánál. #javasfejmasszázs Hagyományos masszázs, vagyis inkább kezelés, hiszen valójában nem kimondott masszázs. Nem alkalmazzuk ilyenkor az általános masszázsfogásokat.
Ráadásul, külsőleg alakformáló és bőrfeszesitő hatásaiért is szeretjük, amit a masszázzsal tudunk jól kihasználni!
A mézes masszázzsal először dr Géczy Gábor révén találkoztam a népigyógyász képzőn 2009-ben, ahol népi egészségmegőrző technikaként tanultunk róla, a köpölyözéssel és egyebekkel együtt.
Később aztán láttam, hogy egészen komoly kidolgozott tananyaga van a mézes kezelésnek, méregtelenitő, mélykötőszöveti és reflexes szempontokból.
Mielőtt részletezném, hogy tulajdonképpen miben is tud segiteni, előre bocsátom, hogy bizony, ez a kezelés nem mindig kellemes, bár nyilván ez is relativ.
Ilyenkor a bőrre nem olajat, hanem mézet kenünk. Akár sóval elkeverve, amely fokozza a méregtelenitést és a bőrradirozó hatást. Bár, mire 3x elvégezzük a kezelést egy masszázs alkalmával, nincs gond a bőrradirozásra. Az „elhasznált” mézet melegvizes törölközővel töröljük le, majd új mézet kenünk. 3 mézezés után végül olajjal is kap a bőr egy finom, nyugtató masszázst.
A speciális mozdulatok eredményeképpen első körben vérbőség alakul ki a kezelt területen. A mozdulatok vákuumot hoznak létre, igy a kitágult pórusokon keresztül a méz hatóanyagai be, a bőr rétegeiben levő méreganyagok pedig ki szivárognak, és a mézzel eltávolithatóvá válnak.
Magyarán a mézes masszázs elősegiti a bőr és a kötőszövet salaktalanitását.
Továbbá:
Mivel fokozódik a keringés, a sejtanyagcsere is meglendül, aktivabb lesz a szövetek tápanyagellátottsága, igy a bőr élettelibbé válik.
A masszázs hatására a nyirokkeringés fokozódik, a bőr alatti kötőszövet zsirtartalma csökken: a testkontúr kedvezően változik!
Ebből ered tehát a mézes masszázs alakformáló és narancsbőr elleni hatása is.
Miközben javul a közérzet, az izmokban létrejött fáradtság, feszültség kioldódik.
Ahogy a fokozott nyomás megszűnik, az idegek képesek regenerálódni.
A reflexes hatások miatt javul a belső szervek működése.
A mézes masszázs intenzitásának köszönhetően a szervezet fokozott endorfintermelésbe kezd, amit boldogsághormonnak is nevezünk. Ez erősiti az immunrendszert, ellenállóvá tesz a stressz ellen és az öregedést is lassitja. Magyarán a testünk mellett, a lelkünk is könnyedebbé válik!
Mi sem bizonyitja ezt jobban, mint hogy a legkisebb ugrifülesem, 5 éves lányom, ha náthás, maga kéri a mézes masszázst az esti fürdő alkalmával?!